Cena vybavení pro začátečníky

Pokud vás zaujala tato krásná hra a chcete s ní vážně začít, tak jistě přemýšlíte, co vás to bude stát. Nemusíte se bát, do začátku stačí pár korun a pár let s tím vydržíte.

Začneme tím nejdůležitějším a to je tágo. Profesionální tága světových hráčů jsou cenově velmi individuální. Například mistr světa v disciplíně 9ball 2014 Niels Feijen hrál ještě v roce 2011 s tágem, které stálo cca 10 000 Kč. Ale najdete hráče, kteří hrají s tágem v cenové relaci i několik desítek tisíc korun. Ale nemusíte se bát, abyste mohli začít, tak vám stačí tágo v ceně mezi 900 – 1 700 Kč. Hlavní je, aby se vám líbilo a dobře vám sedlo do ruky.

Abyste si tágo hned nezničili neustálým přenášením z místa na místo a chránili ho i před počasím, tak je dobré si pořídit pouzdro. Můžete si vybrat z měkkého materiálu, ale já bych určitě doporučil pevné pouzdro, které pořídíte kolem 350 Kč.

Dále se hodí křída. Ta sice je ve většině heren erární, ale nebývá moc kvalitní. Nicméně kvalitní křída se dá koupit za 35 Kč.

Tak tohle je takové minimum. Jestli hře propadnete jako my v klubu Sportovní billiard Plzeň, tak se na nějakou korunu koukat nebudete a své vybavení po čase rozšíříte o různé brousky, nástavce, ručníky, houbičky, atd.

 

Naprostý základ:

Tágo: 900 Kč – takhle levné tágo vás uspokojí asi na rok

Pouzdro: 350 Kč

Křída: 35 Kč

Celkem: 1 285 Kč

 

Pokročilejší základ:

Tágo: 1 700 Kč – s tímhle tágem můžete vydržet i několik let. Kde kdo s ním vydrží navždy.

Pouzdro: 500 Kč

Křída: 35 Kč

Celkem: 2 235 Kč

 

Základní sportovní hra:

Tágo: 3 500 Kč – hrát se samozřejmě dá i s levnějším tágem, není důvod nehrát i s mnohem levnějším tágem

Break/Jump tágo:  1 600 Kč – toto tágo je trojdílné a používá se na rozstřelování na začátku hry a na přeskakování koulí

Pouzdro: 1 700 Kč – pouzdra za tuto cenu mají více kapes a prostoru pro další vybavení

Brousek na kůži: 50 – 150 Kč

Křída: 35 Kč

Celkem: 6 885 Kč

 

A takhle by se dalo pokračovat dál a dál. Vybavení a různého příslušenství je velké množství. Stačí se porozhlédnout na internetu.

 

Dobrý strk

1 vote

Comments are closed.

Post Navigation