Všichni z SBP hráli 10ball

Druhá březnová neděle nebyla jen svátkem našich žen, ale i svátkem kulečníku. Pokračovala Západočeská poolbilliardová liga 2015 v plzeňské herně U Papírny, konkrétně její 3. turnaj. Hrála se nejmladší disciplína 10ball, systém turnaje byl zachován z předchozích kol a v souladu s propozicemi, tzn. 4 skupiny systémem K-K pro celkem 24 příchozích registrovaných hráčů ČMBS a postupovali nejlepší 2 do pavouka SKO 8. V základních skupinách nedošlo k žádnému většímu překvapení, zklamaní však jistě byli Milan Petrášek, Marek Vyčítal a Honza Sopper, kteří do vyřazovací části nepostoupili jen na základě horšího skore mezi hráči se stejným počtem vítězství. Ponaučení pro příště, na každé kouli může záležet postup nebo nepostup.

Zapliga3-2015-01

Mezi nejlepšími 8 hráči turnaje opět vynikl Fanda Vrzák, který se vyřazovací části neúčastnil a dovolil Liborovi Mičkalovi postup do semifinále. K němu se probojoval Aleš Janošťák, který dokázal vyřadit vítěze obou předchozích turnajů juniora Láďu Hajšmana. V druhé části pavouka uštědřil Patrik Novák bývalému kolegovi z BC Biosystém Plzeň kanára, poslední čtvrtfinále přesvědčivě vyhrál Josef Velíšek nad příchovickým Honzou Šafaříkem. V semifinále se jako první radoval Josef Velíšek, který dokázal potrestat chyby Patrika Nováka a čekal netrpělivě na zápas Libora Mičkala s Alešem Janošťákem. Libor sice nedokázal na dvakrát potopit „desítku“ za stavu 4:3, ale v poslední hře Aleš nepochopitelně nepotopil jednoduchou „desítku“ a Libor mohl slavit postup do finále, podruhé za sebou. Jeho koncentrovaný výkon plný jistot mu nakonec přinesl i výhru nad Josefem Velíškem v poměru 6:2 a zaslouženě si připsal své první vítězství sezony.

Zapliga3-2015-18

Tentokrát se Sportovní billiard Plzeň účastnil v plné sestavě a pro mnohé hráče to byla první zkušenost s touto disciplínou. Věříme že cenné zkušenosti využijí v dalších turnajích a třeba napodobí či překonají 5. místo z MČR 2014 Josefa Velíška.

Kompletní výsledky zde:

http://poolbilliard.vtpsoft.cz/souteze-jednotlivcu/zapadoceska-oblast-2015/3-kolo-10-ball/vysledky

Již tuto neděli 15.března uzavírá první kolo letošního ročníku Západočeské poolbilliardové ligy taktická disciplína 14.1 nekonečná, přijďte si zahrát nebo pokochat jako diváci. JV.

0 votes

Comments are closed.

Post Navigation