Kvalifikační turnaj Ferona cup – region Plzeň

Dne 7-8.2.2015 se uskutečnil kvalifikační turnaj Ferona cup – region Plzeň a to v malebné vesnici Dolce blízko Přeštic. Hráče uvítalo mrazivé počasí a výslovně domací prostředí. Za náš klub Sportovní Billiard Plzeň nastoupil Josef Velíšek, Vladimír Šťastný a Marek Vyčítal. Za BC Příchovice – Luboš Louda, Libor Mičkal za SK Billiard Centrum Praha – Karel Salavec a za BIO Systém Plzeň – Pavel Vyleta.

IMG_20150208_203741

Turnaj byl rozdělen do dvouch skupin s následným KO. První čtyřčlená skupina se hrála v sobotu a jejím vítezem se stal Vladimír Šťastný jako druhý do semifinále postoupil Marek Vyčítal když o jeho postupu rozhodl menší poměr prohraných framů. Druhá tříčlená skupina se hrála v neděli a jejím vítězem se stal Josef Velíšek jako druhý postoupil Libor Mičkal.

Do prvního semifinále nastoupil Libor Mičkal – Vladimír Šťastný. Libor Mičkal vyhrál první frame a ujal se vedení. Vladimír Šťastný ale dokázal otočit a nakonec vyhrál 1:2 a stal se prvním finalistou.
Do druhého semifinále nastoupil Josef Velíšek – Marek Vyčítal. První frame vyhrál Josef Velíšek druhý Marek Vyčítal a o výsledku 2:1 ve prospěch Josefa Velíška rozhodl až třetí poslední frame.
O finalistech bylo rozhodnuto a finále už v pozdních večerních hodinách mohlo začít. Hrálo se na best of 3 a do vedení se po první framu dostal Vladimír Šťastný. V druhém ale už tak koncentrovaně nehrál a stav byl vyrovnaný na 1:1. O vítězi rozhodl až poslední 3 frame a výborná hra Josefa Velíška.

IMG_20150208_214922

Během turnaje bylo zahráno celkem pět breaků:

Vladimír Šťastný  -24,23
Pavel Vyleta         -23
Marek Vyčítal       -22
Josef Velíšek       -22

Celkové pořadí a výsledky zde.

0 votes

Comments are closed.

Post Navigation