Tréninkové pozice – Snooker

Snooker je krásná, ale velmi těžká kulečníková disciplína. Pokud jste již zvládli základy jako jsou postoj, držení tága, míření a ovládáte základní druhy strků (stop ball, tahák a náběh), tak vás určitě zajímá jak se dále zlepšit. Přinášíme vám několik tréninkových pozic, které vám upevní základy strků a pomohou zlepšit poziční hru.

Cvičení 1

 

 

 

Začínáte s bílou v ruce. Malá rada nedávejte si ji úplně na přímo, ale kousek vedle abyste mířili na zaoblení, ale červenou hrajte na střed kapsy. Hrajte červenou a pak černou. Toto cvičení vás má naučit myslet na to, abyste byli na správné straně koule a mohli si tak snadněji přihrát.

 

 

 

 

Cvičení 2

 

 

 

Začínáte s bílou v ruce. Potápějte červené v jakémkoliv pořadí do jakékoliv kapsy.  Až odehrajete všechny, tak je vraťte zpět a pokračujte s bílou tam, kde skončila. Zaznamenejte si nejvyšší skóre.

 

 

 

 

Cvičení 3

 

 

 

Začínáte s bílou v ruce. Potápějte červené v jakémkoliv pořadí do jakékoliv kapsy. Až odehrajete všechny, tak je vraťte zpět a pokračujte s bílou tam, kde skončila. Zaznamenejte si nejvyšší skóre.

 

 

 

 

Cvičení 4

 

 

A na závěr klasika. Barevná dohrávka. Začínáte s bílou v ruce. Koule potápějte v pořadí žlutá, zelená, hnědá, modrá, růžová a černá.

 

 

 

 

 

To je pro dnešek vše. Příště si ukážeme další cvičení, která pomohou posunout vaši hru.


Všechny obrázky (kromě prvního) pocházejí z webu www.147academy.com.

1 vote

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Post Navigation