Velká cena Příchovic 2015

O uplynulém víkendu se uskutečnil již 4. ročník kulečníkového turnaje v 9ball – „devítce“ Velká cena Příchovic. V malé vesnici na jižním plzeňsku si dalo dostavení rovných 60 hráčů, kteří byli ve středu za přítomnosti kamery rozlosováni slavným Pavlem Horváthem do 14 skupin po 4 – 5 hráčích (8 dopoledních, 6 odpoledních). Hráči byli rozděleni do výkonnostních košů podle dlouhodobé výkonnosti pro rovnoměrné rozložení skupin, do nedělního pavouka postupovali vždy 3 hráči.

VC-Prich-15-38Postupovali většinou nasazení hráči, ti méně zkušení spíše sbírali zkušenosti. Radost z postupu do neděle měli jistě proti očekávání příchovičtí junioři Váša Květoň a Anka Šindelářová, jako druhá žena postoupila zkušená Hana Kaslová, která ve velmi silné poslední skupině poslala domů slovenského hráče Jozefa Lisíka. V nedělním pavouku „double KO“ měli západočeši těžké soupeře, např. Milan Petrášek nestačil postupně na Pindiaka ze Slovenska a Honzu Janatu z BC Praha, Vašek Kasl nepostoupil přes Dávida Erose a Márija Mariče, s 2 prohrami končí i obě ženy Šindelářová a Kaslová. Vláďovi Šťastnému ze Sportovního billiardu Plzeň vystavil stopku nejdříve příchovický předseda Luboš Louda a následně těsně prohrává s Danem Pokrývkou (BC Praha), za čáru se nakonec podíval Marek Vyčítal, který v A straně nedokázal přibrzdit rozjetého Miro Dorobanta, ale v B straně si poradí se začínajícím Vojtou Šafránkem.

VC-Prich-15-34V prvním kole single KO části pavouka „za čárou“ nedochází k žádným velkým překvapení, snad jen Tadeáš Skopal dokázal využít slabší chvilky Dávida Erose a posílá ho domů poměrem 6:3, nejvyrovnanější výsledky 6:5 měl Peťa Misák (Delta Brno) nad Jardou Tichým (Renda Roudnice) a příchovický junior Láďa Hajšman nad slovenským hráčem Pindiakem. Oba se potkali v osmifinále a junior jde dál! Stopku mu vystavil až Michal Gavenčiak. Vyrovnaný zápas byl i mezi Milanem Šperlem a Maričem, Milan nakonec jde dál a poráží i slovenského zkušeného hráče Štofka. Hodně vyrovnaný zápas bylo čtvrfinále mezi mistry ČR v 9ball Tomášem Onderkem (MPC) a Markem Hajdovským (BC Praha), kdy těsně 7:6 vyhrává Tomáš. Těsným výsledkem pak poráží i Milana Šperla v semifinále. Druhé semifinále se odehrálo mezi 2 hráči s velmi různými styly hraní, svižným Honzou Meisnerem (BC Řipská) a precizním Michalem Gavenčiakem (BC Příchovice). Nakonec Michal několikrát drobně chybuje a Honza postupuje do finále se skore 7:4. Na Tomáše Onderka však nestačil a finále vyznívá pro ostravského rodáka hrajícího za MPC Pardubice. Onderek – Meisner 8:5,gratulujeme!

VC-Prich-15-37

Nejmenší pohár za bronzové umístění nakonec ukořistil Michal Gavenčiak, pro kterého to byla dobrá zkouška před nadcházejícím Mistrovství Evropy.

Závěrem poděkování organizačnímu týmu v čele s Lubošem Loudou.

JV

Celkové pořadí a výsledky zde.

Obrazová galerie :

2 votes

Comments are closed.

Post Navigation