Západočeská poolbilliardová liga 2015 7.kolo 14.1-ball

V posledním květnovým dnu se konal 2. turnaj letošní Západočeské ligy v disciplíně 14.1 nekonečná. Předposlední turnaj sezony přilákal celkem 14 hráčů včetně 1 statečné juniorky Anky. V souladu s propozicemi byli všichni rozděleni do 2 skupin po 7 hráčích a systémem každý s každým si to rozdali na 35b./15náběhů o 4 postupová místa do pavouka SKO8.

Zapliga7-2015-13První skupinu opanoval příchovický junior Láďa Hajšman, suverénní lídr letošního ročníku. S 1 prohrou ho dle předpokladů doplnil Patrik Novák, pěkně hrál po celý den i Marek Vyčítal (SBP) a v přímém souboji o postup porazil plzeňský Jirka Hejman příchovického šerifa Luboše Loudu.

Ve druhé skupině kraloval klatovský Aleš Janošťák, zdatně mu sekundoval příchovický Libor Mičkal, za čáru je doprovodili Milan Petrášek a Marcel Duchek, který si na své čtvrtfinále bohužel nepočkal. Za čárou se blýsknul Marek Vyčítal vítězstvím nad Liborem Mičkalem poměrem 49:35, Patrik Novák poráží plzeňského Milana Petráška 45:33 a Aleš Janošťák nedává příliš šancí ke skorování Jirkovo Hejmanovi – 55:4.

V semifinále pak poráží i Patrika Nováka 65:29, kde na něj čeká rozjetý Láďa Hajšman (60:25 s Markem Vyčítalem je Markovo nejlepší umístění v letošní sezoně). Ve finále se setkali 2 suverénní hráči podávající po celý den skvělé výkony s několika náběhy kolem 20 – 30 b., což je pro některé začínající hráče těžké zahrát i za celý zápas.

Zapliga7-2015-29
Finálovému zápasu vytvořilo pěknou atmosféru několik přihlížejících diváků a měli na co koukat… po vlažném úvodu šel do trháku Aleš, který už vedl o 20b., ale Láďa zabral a náběhem 29 b. se dostal zpět do čela… bohužel jeho skore se zastavuje na čísle 67 a Aleš z otevřené pozice dohrává na potřebných 75 b.

Vítězi gratulujeme!

Přesto Láďa udržel celkové vítězství v disciplíně, stříbro díky lepšímu skore získal Libor Mičkal před bronzovým Patrikem Novákem. Aleš Janošťák se díky vítězství v turnaji posunul před Libora Mičkala v celkovém pořadí Západočeského pětiboje. Příští neděli se po posledním turnaji v 10ball budou vyhlašovat výsledky Pětiboje i jednotlivých disciplín, připraveno je překvapení pro nejlepší hráčku a menší občerstvení jako poděkování za právě končící sezonu 2015. Všichni hráči i diváci vítáni!

Na viděnou a dobrý strk. JV.

Výsledkový servis ČMBS zde

Zapliga7-2015-11Jediným zástupcem našeho klubu na turnaji byl bohužel jen Marek Vyčítal, který zdatně hájil naše barvy i v černobílém tričku a obsadil hezké 3.-4.místo! Gratulujeme!

Obrazová galerie :

0 votes

Comments are closed.

Post Navigation