Západočeská poolová liga 2017 odstartovala pro SBP vítězně!

O uplynulém víkendu začal letošní ročník regionální ligy v poolbilliardu, a to disciplínou 8ball. Na sobotní kvalifikaci na hlavní turnaj celostátní České poolové tour v 8ball přišlo do plzeňské herny v Pekle celkem 16 hráčů, kteří systémem double ko soutěžili o medaile a 2 placené spoty.

Náš klub reprezentovali Pepa Velíšek (vítěz loňského ročníku), Marek Vyčítal (těsně bramborový z loňska) a také nadějný junior Janek Schmid. Pepa s Jankem se utkali hned v úvodu turnaje a vyhrál ten zkušenější, Janek pak prohrává i v b straně s Lubošem Loudou (vycházející hvězda Billiard Stars). Smolný den měl i Marek Vyčítal a s příchovickými Matoušem Horou i Liborem Mičkal prohrává jednoznačně 1:5 a 1:4.

Pepa Velíšek sice v boji o čtvrtfinále prohrává s Láďou Hajšmanem 1:5, ale přes B stranu se vrací, po tuhém boji poráží nadějného Vášu Květoně 5:3 i Honzu Šafaříka 5:2 a ve finále dostal šanci na odvetu pro juniorskému reprezentantovi ČR Láďovi Hajšmanovi. Po vyrovnaném průběhu Pepovi za stavu 5:5 nepadá rozstřel, Láďa minul odvážnou kombinaci přes celý stůl a Pepa těžký stůl dohrává. Vítězství 6:5, gratulujeme!

Kromě pěkných medailí pro 3 nejlepší hráče si oba finalisté vysloužili bezplatnou účast na nejbližším turnaji České poolové tour 32 v Praze. Držme jim palce i nadále!

Kompletní výsledky zde.WP_000517

0 votes

Comments are closed.

Post Navigation