Kulečníková exhibice v Dolcích

Naši hráči lehce polevují v tréninku během letních měsíců, ale také se věnují propagaci kulečníku na veřejnosti. Uplynulou sobotu jsme se vypravili do nedalekých Dolců na jižním Plzeňsku, kam nás pozval tamní předseda spřáteleného klubu Billiard Stars Luboš Louda. U fotbalového hřiště byly postaveny 2 kulečníkové stoly tak, abychom se co nejvíce přiblížili lidem, kteří si tento sport mohli vyzkoušet a zároveň se podívat na závodní hráče z regionu. Pozvánka kromě facebooku byla i v místním periodiku.

Akce byla pojata jako exhibiční utkání místního klubu Billiard Stars s výběrem hráčům ČR. Domácí nastoupili ve složení Michal Gavenčiak, Láďa Hajšman, Milan Šperl, Luboš Louda a zaskakující Váša Květoň, za výběr nastoupili David Žalman, Josef Velíšek, Vláďa Šťastný, Libor Mičkal a Vašek Kasl.

Hrálo se celkem 11 utkání, vždy na 3 vítězné hry. Nejprve v 8ball, kde domácí rychle prohrávali 0:3, ale nakonec byl stav po této disciplíně vyrovnaný 3:3. Následovala svižnější 9ball, kde náš zástupce Pepa Velíšek poráží Michala Gavenčiaka 3:1 (čas 4:40 na odkazu níže), pak je exhibice vyrovnaná až do stavu 5:5 a rozhodující utkání za stavu 2:2 mezi Lubošem Loudou a jeho bývalým kolegou z Příchovic Liborem Mičkalem bohužel Luboš nevyužil nabídnuté šance a prohrává 2:3 – celkové skore tedy 6:5 pro výběr ČR.

Zde foto vítězného týmu:

20148641_1623355681032448_147834986_o

Na exhibici se přišlo podívat několik přátel kulečníkářů i místních občanů, a hrálo se do pozdních večerních hodin. Akce tak splnila účel a ukázala závodní kulečník všem zájemcům.

Celá akce byla přenášena online přes youtube a je ke shlédnutí i zpětně ZDE.

0 votes

Comments are closed.

Post Navigation