Prague Open 2016

Dne 8.10.2016 se uskutečnil regionální kvalifikační snooker turnaj Prague Open 2016 a to jako druhý turnaj ze série České snooker TOUR. Za náš klub Sportovní billiard Plzeň nastoupil Vladimír Šťastný a Marek Vyčítal za BC Příchovice – Luboš Louda, a Václav Květoň.

img_20161008_103122

Turnaj se pro malou účast 4 hráčů nehrál na skupiny + play-off ale pouze na skupinu jedinou. Do hlavního turnaje v Praze měla tak Plzeň jen jeden postupový spot.

dav

M.Vyčítal potvrdil formu a suveréně vyhrává jeden zápas za druhým. Nejdřív si poradil L.Loudou pak nad svým klubovým kolegou V.Šťastným a nakonec vyhrál i poslední zápas nad V.Květoňem. Všechny tři zápasy vyhrál 2:0 a zaslouženě tak vyhrává kvalifikační turnaj region Plzeň. Druhý v pořadí skončil V.Šťastný který tak dostavá šanci na hlavním turnaji v Praze.

Celkové pořadí a výsledky zde

Hlavní turnaj se odehrál 7-9.10.2016 v Praze v OC Galerie Harfa. Účastnilo se 16 hráčů ze všech regionů a turnaj byl rozdělen do 4 skupin s následným play-off.

img_20161015_121308

Náš hráč byl nasazen do první skupiny A a k prvnímu zápasu nastoupil proti vítězi posledního turnaje Classic. H.Williams potvrdil roli favorita a s náběhem v každém framu vyhrává 3:0. V druhém zápase V.Šťastný nastoupil proti mladému J.Matějíčkovy z Třebíče a vcelku rychle si vybojoval náskok 2:0. Poté co soupeř přestal dělat chyby a s koncentroval svojí hru. Otočil J.Matějíček výsledek zápasu na svou stranu a vyhrává 2:3. Poslední zápas mezi naším hráčem a O.Zusmanovichem už probíhal v uvolněné atmosféře a bohužel také s prohrou 0:3.

Přesto že náš hráč prohrál všechny tři zápasy umisťuje se celkově na pěkném 14.místě z celkových 35 hráčů. A navíc si připisuje dva breaky 24 a 22.

Vítězem se stává Aleš Herout který v napínavým finále poráží vítěze minulého turnaje H.Williamse.

Gratulujeme

Celkové pořadí a výsledky zde

Obrazová galerie :

1 vote

Comments are closed.

Post Navigation