Turnaj Prague Challenge 2015

Dne 31.10.-1.11.2015 se uskutečnil již v pořadí druhý turnaj Prague Challenge ze série ČESKÁ SNOOKER TOUR sezóna 2015-2016 v OC Galerie Harfa.

PragueChallenge-2015-02

Do hlavního turnaje se z regionálních kol za Plzeňský kraj probojoval Marek Vyčítal za Sportovní billiard Plzeň a Pavel Vyleta za BIO Systém Plzeň. M.Vyčítal z důvodu onemocnění z hlavního turnaje odstoupil a přenechal volný spot svému klubovému soukmenovci V.Šťastnému.

Turnaj byl rozdělen do 8 skupin po 4 první dva postupují do play-ff. Vladimír Šťastný byl nasazen do skupiny C. Hned první zápas se utkal s Pavlem Vyletou se svým tréninkovým parťákem který se v poslední době hodně zlepšil a pro postup do play-off znamenalo jediné vyhrát. Zápas byl pro oba hodně vyrovnaný a nakonec o výsledku musel rozhodnout až poslední třetí frame. Ten V.Šťastný zvládá 58-19 zápas vyhrává a k postupu mu už stačí jen jedno vítězství.

Jako druhý soupeř nastupuje Jiří Kyselka. Zápas opětovně probíhá ve stejném duchu pro oba hráče. Spousta chyb a neproměněných šáncí na obouch stranách i přesto V.Šťastný zápas zvládá a připisuje si výhru 2:0.

Poslední třetí zápas už pouze určí soupeře v play-off V.Šťastný už má postup jistý a tak do zápasu nastupuje uvolněn s chutí si co nejvíc zahrát. Jeho soupeř D.Kouhout to vidí obdobně a nakonec to byl pro oba jeden z nejpovedenější zápasů za celý den. D.Kohout se blýsknul náběhem 35 a V.Šťastnému několikrát chyběla jedna koule pro překonání zapisovaného náběhu. Hra byla velmi svižná rychlá s minimem zahraných snookrů a opět o vítezi musela rozhodnout až třetí poslední hra. Na stole zůstává poslední černá koule D.Kohout má 52 V.Šťatsný 58. D.Kohout nedává černá se staví před kapsu a bílá na opačnou stranu stolu. V.Šťastnému zbývá jediné potopit. Nervozita zapracovala a černá putuje do prostřed stolu. D.Kohout zkouší véčko netrefuje z véčka se ale stává zetko a černá si našla cestu do prostřední kapsy V.Šťastný tak prohrává svůj poslední zápas o jedinný bod.

Po ukončení všech skupin výsledky určují V.Šťanýmu soupeře a ten by se tak měl příští den utkat s D.Milým. Zápas se nekoná V.Šťastný musí z pracovních důvodů bohužel scr. i tak se jedná o velmi dobrý výsledek a náš hráč tak nakonec končí v turnaji na hezkém 14 místě.

Po sečtení výsledků za oba zatím odehrané turnaje si V.Šťastný drží pěkné průběžné 10 místo.

Gratulujeme

Celkové pořadí a výsledky zde

Obrazová galerie :

0 votes

Comments are closed.

Post Navigation