Kvalifikační turnaj Classic 2016 – region Plzeň

Dne 4.9.2015 se uskutečnil kvalifikační turnaj Classic – region Plzeň první turnaj v nové sezóně 2016-2017 ze série Česká snooker TOUR. Za náš klub Sportovní billiard Plzeň nastoupil Vladimír Šťastný a Marek Vyčítal. Za BIO Systém Plzeň – Pavel Vyleta a za BC Příchovice – Luboš Louda, Matouš Hora a Václav Květoň.

dav

Turnaj byl rozdělen do dvou skupin. V té první se utkali všichni nasazení hráči z BC Příchovic a v druhé odpolední skupině svedl boj Vladimír Šťastný, Marek Vyčítal a Pavel Vyleta. S následným play-off pro dva postupujicí z každé skupiny. Tentokrát se hrálo i o 3 místo.

První skupinu vyhrál Luboš Louda když oba dva zápasy výhrál 2:0 a to dokonce na přenastavěnej černej kouli. O první break 22 se postaral Václav Květoň který ale po prohře s M.Horou do play-off nepostupuje.

Druhou skupinu vyhrál Pavel Vyleta opět u každého zapásu skončilo skóre na stavu 2:0. Druhý break 22 v pořadí přidal Marek Vyčítal který s jednou výhrou a jednou prohrou si zajistil účast v play-off. Vladimír Šťastný skončil bohužel na posledním místě a za celý turnaj nevyhrál jedinný fram. Do Prahy na hlavní turnaj se tak nepodívá.

dav

V prvním zápase play-off proti sobě nastoupili Pavel Vyleta a Matouš Hora. Druhý jmenovaný se postaral v úvodu hned o prvním překvapení turnaje když zvítězil 2:0. V druhém zápase sice Luboš Louda srovnal náskok Marka Vyčítala na 1:1 ale druhý frame výhrává náš hráč a postupuje tak do finále.

V boji o třetí a čtvrté místo se svedl tuhý boj. Jako první vykročil Pavel Vyleta když vyhrál první frame ale Luboš Louda dokázal zápas otočit a vyhrát tak 3.místo.

dav

Ve finále se tak potkali Matouš Hora a Marek vyčítal. První jmenovaný dokazál uhrát první frame Marek Vyčítal ale potvrdil vynikajicí formu a opět ukázal že umí i snooker. Vyhrává tak skórem 2:1 celý turnaj. O největší senzaci druhým místem se postaral Matouš Hora.

Gratulujeme

Celkové pořadí a výsledky zde

P.S. Na hlavní turnaj do Prahy který se konal 17-18.9.2016 vyjeli za plzeňský kraj Luboš Louda a Pavel Vyleta. První jmenovaný bohužel ze skupiny nepostoupil a obsadil celkově 19.místo. Pavel Vyleta skončil v prvním kole play-off když prohrál s D.Milým a celkově tak obsadil pěkné 12.místo.

Obrazová galerie :

0 votes

Comments are closed.

Post Navigation